LUNALAND FCI

Hodowla pinczera średniego

        11 sierpnia miot T skończył 4 miesiące. W naszej hodowli na nową rodzinę czeka jeszcze Tristan. Wraz z Temidą, która wkrótce odjedzie do długo oczekiwanego nowego domu, przechodzą hodowlane szkolenie przystosowawcze w zakresie zachowań w społeczności ludzi, nowej rodziny. zasady zachowań w domu, na spacerach. Zasada zakazu i nakazu oraz posłuszeństwa. Czas kilku tygodni dłużej niż pozostałe szczenięta, które odeszły w wieku 8-10 tyg, spędzonych w naszej hodowli nie jest czasem straconym. Każdego dnia "szlifujemy" poznane komendy głosowo-optyczne. Tak jak kiedyś ich mama Luna (GLAMOUR FROM Star of Elune) uczyła się komend i zachowań tak teraz one podążąją tą samą drogą. Ich wychowanie to wizytówka naszej hodowli Lunaland. Czego nie można było wymagać od szczeniąt w wieku 8 tyg to można wymagać od szczeniąt już 12 tygodniowych a z każdym tygodniem więcej. Główny nacisk kładziemy na wyciszanie, cierpliwość, skupienie.

Szczeniętom z natury rozkojarzonym wulkanom energi trudno skupić uwagę czy wyciszyć się na dłuższą chwilę. Dlatego trening tej umiejętności jest tak istotny.Nabycie jej procentuje na przyszłość.

Pozostałe szczenięta, które odeszły od nas kilka tygodni temu również poczyniły duże postępy. Kilkoro z nich chodzi do psiego przedszkola. Z doniesień jakie otrzymuję nie stwarzają większych problemów co nas bardzo cieszy. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków 

 

 

Talos_14.jpg Tango_17.jpg Temida_17.jpg Temida_i_Tristan_17.jpg Teo_17.jpg Toran_15.jpg